Aktuality > Úterý 23. duben 2024 <

Filmový večer: Kurz sebeovládání

Takto hodnotí film recenze

Film: Kurz sebeovládání

Po konfliktu na palubě letadla, který se jeho aktérům vymkne z rukou, dostane na pohled přívětivý Dave Buznik (Adam Sandler) z rozhodnutí soudkyně Danielsové (Lynne Thigpen) příkaz navštěvovat Kurs sebeovládání, který vede doktor Buddy Rydell (Jack Nicholson).

Buddyho neobvyklé léčebné postupy jsou však velmi drsné a Dave je z terapie zmaten. Po další nepříjemnosti se znovu dostává před soud a rozsudek je tentokrát přísnější: buď Dave zintenzivní svou léčbu, nebo půjde do vězení.

Buddy se proto k Daveovi nastěhuje, aby mu pomohl se s jeho problémy vypořádat. V rámci terapie využije také možnosti, jak přinutit Davea k reakci a to včetně pronášení oplzlých poznámek na adresu Daveovy přítelkyně Lindy (Marisa Tomei) a pobízení Davea, aby se postavil čelem ke všem dávným i současným střetům s okolím. Nakonec Buddy zajde příliš daleko a Dave se musí rozhodnout, zda zaleze zpět do své ulity nebo dokáže, co v něm ve skutečnosti je.

Je Buddyho zmatená a rozporuplná léčba přesně to, co Dave potřebuje?

Takto doplňujeme film my

V tomto filmu je ztvárněn netradiční způsob řešení šrámů z dětství.

V tomto filmu jsou navozeny situace, díky kterým si může každý divák v duchu porovnat míru svojí shovívavosti, Tolerance, neprůbojnosti a poddajnosti.

Tyto situace také navedou člověka, aby se zamyslel nad sebou, nad tím, nakolik se mu daří ovládat své emoce.

Důležitost tohoto filmu spočívá v tom, že si divák díky němu uvědomí, že může ovládat svojí vůlí všechny svoje Vlastnosti - i ty, které má od narození a také může ovládat i ty vlastnosti, které časem získal a které nemusí být zrovna přínosem. Jenom se člověk musí naučit určitým podmínkám, které mu umožní se ovládat. Ale o tom již více naše komentáře...

Filmový večer se koná

v pátek dne 26. března 2004

od 18:00 do cca 22:00 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 120 Kč.