Aktuality > Pátek 29. březen 2024 <

Filmový večer: Mezi námi děvčaty

Takto hodnotí film recenze:

Doktorka Tess Coleman (Jamie Lee Curtis) a její patnáctiletá dcera Anna (Lindsay Lohan) spolu příliš nevycházejí. Nerozumí si v otázkách oblékání, účesů, hudby a už vůbec ne ve výběru partnerů.

Ukázka z filmu V jeden čtvrteční podvečer jejich vzájemná nevraživost dosáhne vrcholu: Anna zuří, protože má pocit, že matka nedostatečně podporuje její hudební kariéru a Tess - vdova, která se chystá na nové vdavky - nechápe, proč Anna nemůže dát jejímu snoubenci ani na chvíli pokoj.

Ukázka z filmu Vše se ale změní po malém incidentu v čínské restauraci, kde si matka s dcerou omylem vymění sušenky s přáníčky.

Páteční ráno je jako studená sprcha - Tess i Anna s hrůzou zjistí, že si přes noc vyměnily těla.

Ukázka z filmu Po jednom dni stráveném v kůži své rodinné sokyně obě znovu nalézají vzájemný respekt.

Sobotní svatba Tess se ale nezadržitelně blíží a oběma nezbývá, než rychle najít způsob, jak se dostat zpět do svého těla...

Klasický román spisovatelky Mary Rodgers se vrací na stříbrné plátno ve zcela nové moderní adaptaci.

Takto doplňujeme film my:

Tento film zprostředkovává to, na co zapomíná mnoho lidí - zprostředkovává schopnost vžít se do role druhého blízkého člověka.

Ukázka z filmu Pomocí zápletky, kdy si matka s dcerou vzájemně vymění své role, si maminka v kůži své dcery uvědomí, v čem nechápala a nerozuměla svoji dceři. Také dcera v kůži své matky si uvědomí, v čem přehlížela svoji maminku.

Tato výměna rolí může divákovi tohoto filmu napomoci si uvědomit, zda, když se rozhlédne kolem sebe, rozumí a chápe své nejbližší, nebo zda jsou jeho nejbližší ve skutečnosti vzdálení jako cizí lidé, a to i přesto, že je spojuje příjmení a domov.

Max. kapacita tohoto večera je 27 účastníků.

Přihlášení na tento večer je nutné předem, jinak nezaručujeme volnou kapacitu pro Vaši účast.

Rezervace je možná buď osobně při našich akcích nebo telefonicky na čísle 2 71 72 69 69.

Film je v českém znění.

Max. kapacita tohoto večera je 27 účastníků.

Filmový večer se koná

ve středu dne 10. listopadu 2004

od 18:00 do cca 21:15 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 120,- Kč.