Aktuality > Pátek 26. duben 2024 <

i-Studium: Diskuze na téma 'když začne opadávat listí, to nahoře by se tomu nemělo začít smát'

Do této sekce mají přístup pouze přihlášení uživatelé.

Prosíme, vyplňte svoje přihlašovací údaje.

Jak se přihlásit do jednotlivých úrovní tohoto webu

Přihlašovací údaje

Zapomněl/-la jste Vaše přihlašovací údaje?

Pokud neznáte Vaše přihlašovací jméno či heslo, napište nám e-mail a my Vám je zašleme na Vaši e-mailovou adresu.

Příspěvky diskuze

Nevděčnost v praxi

Vložil(a): Josef M. - 30.01.2007 17:55

Spolužáci Avennískové,
prosím pokuste se přijmout můj email s pochopením (i možná pomýleného) názoru jednoho z nás. Snažím se napsat mé pocity, ve kterých se značně promítá i obava jak dál bude pro mne a nás otevřena „veřejná“ (tzn. I-studium, přednášky, semináře, akce…) výklad cesty Avenna.
Dovolte mi nejprve osobní vsuvku. V únoru dovrším 4 roky čerpání informací od pí. Hanky a pí. Katky o cestě Avenna. Je mi smutno a stydím se především za moji zatvrzelost se kterou jsem některé získané Pravdy odmítal nebo si je upravoval a tak způsobil bolest i některým z Vás. Prosím věřte mi, že nyní již má některá provinění chápu, dokáži je i procítit a pracuji na oddlužení. Píši to především proto, že si uvědomuji, že na „Omezení školy“ i na současné situaci, jak ji vnímám, mám svůj podíl a určitě větší než někteří z Vás. Učení Avenna mi však pootevřelo uvědomění si významu dokonalosti pro můj život.
Proč byl omezen provoz školy je podrobně vysvětleno na internetu. Co se však dále změnilo:
= od listopadu je škola mimo provoz z důvodů havárie kanalizace, nejsou přednášky
= opakovaně byly odloženy aktualizace stránek z důvodů potíží s internetem
V hlavě mám otázku – Proč to tak je a za jaké mé chování to je důsledek / následek? Odpověď je jednoduchá (to protože jsem ji od Vás pí. Hanko a pí Katko slyšel kolektivně i osobně opakovaně) – jsem nevděčný, nevážím si informací, které jsem dostal. Ovšem pokud by byly (na základě mého chování tyto oprávněné) následky / důsledky pouze pro mne = mne je znemožněno účastnit se přednášky, já mám potíže s internetem, škola pak přece tato omezení nemá. Znamená to tedy, že my, Avennískové, se nyní chováme tak, že následkem / důsledkem je nejen omezení, ale prakticky přerušení činnosti školy? A s tím také souvisí další dvě otázky, které si kladu:
Znamená to, že nás nevděčně se chovajících je většina?
Změním své chování tak, abych si zasloužil osobně dostávat Pravdivé informace a měl možnost být v atmosféře školy, která na mne často působila jako „živá voda“?
Je možné, že situaci vidím a vnímám chybně a skutečně se rád dozvím, že se mýlím a další uvedená omezení školy nesouvisí s chováním nás, Avennísků, ale s něčím kam zatím nedohlédnu. A pokud je v tom, co jsem napsal alespoň část Pravdy, prosím pojďme naše chování změnit tak, že se opět setkáme ve škole, že si zasloužíme v kolektivu Avennísků osobní předávání Pravdy od pí. Hanky a pí. Katky.
Milí spolucestovatelé s Avennou, děkuji Vám za čas, který jste mému názoru věnovali. Děkuji také Vám, slečno Žaneto za pomoc, kterou jsem od Vás v souvislosti s tímto dopisem dostal. Rád přijmu Vaše názory a jsem připraven svůj názor přehodnotit.
S pozdravem a přáním pěkného dne
Josef M.

P.S.: Pokud Vás zajímají mé odpovědi na další dvě otázky - u první otázky mám, bohužel, dojem, že správná odpověď je ano, u druhé rozumem dorovnávám co cítím a pociťuji ano.
Josef M.

Přehled příspěvků

30.01.2007 17:55 Josef M. Nevděčnost v praxi
16.06.2007 20:04 Vladislava K. Do hloubky