Téma: Lekce i-Studia

Jak funguje nápověda

Přeji Vám dobrý den.

Mé jméno je Atomík a narodil jsem se koncem roku 2005.

Podnětem k mému zrodu bylo to, že tyto stránky navštěvuje hodně uživatelů, kteří se teprve se světem Internetu seznamují. A tak autorky tohoto webu hledaly způsob, jak především těmto uživatelům usnadnit nelehké začátky na Internetu a zároveň jim ulehčit i pobyt a orientaci na těchto jejich stránkách.

Po té, co se zrodilo i-Studium, tak mým hlavním posláním se stalo to, abych Vám byl nápomocen při tomto internetovém studiu.

Tak jsem tedy vzniknul já, abych se zhostil tohoto úkolu a doufám, že Vám moje pomoc bude ku prospěchu a že Vám pomohu se v i-Studiu ještě lépe zorientovat.

Mě, tedy Atomíka, nenaleznete na všech stránkách i-Studia, ale pouze tam, kde jsem potřeba.

Např. mě najdete na stránkách testů i-Studia, kde Vám vysvětlím, proč je správná ta či ona odpověd a ne nějaká jiná.

Práce s nápovědou

  • Když na mě kliknete myší, objeví se Vám nové okno, kde budou vypsána témata nápovědy, které se vztahují k příslušné webové stránce.

  • Kliknete-li myší na nadpis témata, zobrazí se Vám text příslušeného témata nápovědy.

  • Pro schování textu nápovědy stačí kliknout myší opět na nadpis příslušného témata a text se schová.

  • Na konci některých tématů je kurzívou popsáno, v které části webu najdete další informace.

    Např. Menu: Studium - i-Studium. V tomto případě klikněte myší na položku Studium v horním menu a vyberte v nabídce heslo i-Studium.

  • Až si dočtete nápovědu, tak si její okénko nezapomeňte zavřít pomocí tlačítka "Zavřít nápovědu", které je na konci každé nápovědy. Je to lepší, protože jinak Vám v prohlížeči zůstane otevřeno zbytečně moc oken a mohlo by Vás to pak event. zmást.

Čeho si všímat na stránkách i-Studia

Podstatné informace, které se týkají i-Studia, se znázorňují v informačním okénku v záhlaví každé stránky, které jsme pojmenovaly "i-Studium: souvislosti".

Toto okénko se nachází na každé stránce i-Studia nahoře nad menu a najdete v něm různé užitečné informace o i-Studiu.

Předplacení i-Studia

Pokud se Vám v informačním okénku v záhlaví každé stránky (které naleznete na každé stránce i-Studia nahoře nad menu a které jsme pojmenovali ho "i-Studium: souvislosti"), zobrazuje jiné předplacené období i-Studia, než jste si zaplatili, tak prosím, vyčkejte max. 5 pracovních dnů. Tato lhůta je dobou, kterou obvykle trvá převod Vaší úhrady na náš účet.

Pokud se Vám však i po této lhůtě zobrazuje období předplaceného i-Studia nesprávně, tak nás prosím kontaktujte na mailové adrese avenna@avenna.cz, abychom tuto nesrovnalost mohli neprodleně opravit.