Divadelní představení 'Čtyři polohy a jedna Vesna'

Jedna z našich studentek se pro ostatní studenty naší školy a jejich rodinné příslušníky rozhodla uspořádat následující akci:

Návštěva divadelního představení "Čtyři polohy a jedna Vesna", které se koná koná v neděli 3. února 2008 od 19.00 hodin v divadle Klub lávka, Novotného lávka 1, Praha 1 (u Karlových lázní).

Dobrý den přeji Vám všem, které oslovila představení manželů Duškových v divadle Klub Lávka.

Dovoluji si Vás pozvat na představení pana Jaroslava Duška a kolektivu Čtyři polohy a jedna Vesna, které navazuje na Čtyři dohody a Svět Toltéků a svou ženskou silou tyto ryze mužské hry vyvažuje.

Autor a režie: Jaroslav Dušek a kolektiv

Nadhled: Jaroslav Dušek

Hudba a texty písní: Vesna Cáceres

Světla: Viktor Zborník

Kromě Jaroslava Duška, který je styčným bodem a průnikem všech tří her, jeviště ovládnou ženy:

Nataša Burger (Slovinka, autorka, režisérka a herečka, Macháčkova partnerka z filmu Horem Pádem a Trojanova partnerka z filmu Medvídek, Duškova bývalá žákyně a nyní partnerka v inscenaci hry Manželské vraždění, držitelka několika výročních slovinských filmových cen za nejlepší herecký výkon)

šamanský archetyp - učitelka

Vesna Cáceres (zpěvačka, hudební skladatelka, multiinstrumentalistka, autorka hudby pro Tonku Šibenici a pro Manželské vraždění, Duškova kamarádka)

Iveta Dušková (Duškova partnerka zákonitá, autorka, režisérka a herečka, na Lávce hraje s Petrou Bílkovou a s Pjérem la Šé´zem Školu Malého stromu, hraje v Duškových režiích Krále Ubu a Tonky Šibenice)

šamanský archetyp - léčitelka

Jitka Sedláčková (Duškova spolužačka, samotná Matka Ubu a Tonka Šibenice, herečka a producentka)

šamanský archetyp - bojovnice

Ivana Uhlířová (Duškova kamarádka, autorka, herečka a malířka, Hromoslav z Krále Ubu)

šamanský archetyp - vizionářka

Vzdálenou inspirací jsou tyto knihy:

• Masaru Emoto a Jürgen Fliege: Léčivá síla vody
  • Angeles Arrienová: Archetypy šamanské tradice
  • Victor Sanchez: Toltécké orákulum
  • Eckhart Tolle: Moc přítomného okamžiku; Ticho promlouvá; Nová země
  • Lewis Mehl-Madrona: Indiánské léčení
  • Neal Douglas Klotz: Aramejský Otčenáš
  • a mnoho dalších knih.

Ale hlavní inspirací je vlastní zkušenost jednotlivých aktérek s naší vlastní vnitřní Knihou.

Cena lístku 280,- Kč.

Vzhledem k velkému zájmu o představení, je rezervace vstupenek poskytována jen na omezenou dobu, prosím proto případné zájemce, aby se ozvali do neděle 9. prosince 2007, a to buď e-mailem zaslaným na adresu alena.jilkova@volny.cz nebo telefonicky na mobil 605 412 596.

Těším se nashledanou v divadle,

Alena Jílková