Obsah i-Studia

Když jsme pozastavovaly pravidelnou výuku v naší škole, tak jsme vám přislíbily, že nezůstanete bez dalších informací od nás a že pro vás připravíme formu pokračování studia prostřednictvím internetu. Svých slov jsme dostály a připravily jsme pro vás i-Studium, což je volné pokračování studia, které jste různou měrou započaly v naší škole.

Co bude i-Studium obsahovat?

V i-Studiu budeme klást důraz na to, aby si člověk nevytvářel nemoci (jak fyzické, tak psychické) frázemi či rčeními, kterými si běžně v životě řídí. Těmito frázemi totiž člověk ovlivňuje svoje zdraví bez toho, že by si to uvědomoval.

Člověk si totiž díky jednotlivým myšlenkám, které přijme za své, ovlivňuje své smýšlení a v konečném důsledku svůj život.

Jelikož výuka i-Studia bude zaměřena právě na prvotní příčiny nemocí, tak je důležité si uvědomovat následující posloupnost. Tato posloupnost popisuje vznik všech nemocí, které člověk má, ať již psychických, tak i tělesných.

Myšlenka, kterou člověk uvěřil a přijal za svou, vytvoří jeho přesvědčení.

Z přesvědčení si člověk vytvoří postoj, z postoje reakci.

Z reakce čin. Z činů zvyk.

A ze zvyku si člověk vytváří úroveň určité kvality života člověka.

Tedy myšlenka nesprávná, neopodstatněná, neoprávněná, nepravdivá, neodůvodněná, kterou člověk uvěřil a přijal za svou, vytvoří jeho nesprávné přesvědčení.

Z nesprávného přesvědčení si člověk vytvoří nesprávný postoj.

Z nesprávného postoje si člověk vytvoří nesprávnou reakci.

Z nesprávné reakce si člověk vytváří nesprávný čin.

Z nesprávných činů si člověk vytváří zlozvyk.

Ze zlozvyku si člověk vytváří nekvalitní úroveň života člověka.

A myšlenka správná, opodstatněná, oprávněná, pravdivá, odůvodněná, kterou člověk uvěřil a přijal za svou, vytvoří jeho správné přesvědčení.

Ze správného přesvědčení si člověk vytvoří správný postoj.

Ze správného postoje si člověk vytvoří správnou reakci.

Ze správné reakce si člověk vytváří správný čin.

Ze správných činů si člověk vytváří dobrozvyk.

Z dobrozvyku si člověk vytváří kvalitní úroveň života člověka.

Kdybychom to měly zestručnit, tak by z toho vyplynulo, následující:

Z myšlenky si člověk vytváří kvalitu života. Čemu věřím, podle toho se mi daří.

Pokud je jeho myšlenka - přesvědčení kvalitní, tak si vytvoří kvalitní život.

Pokud je jeho myšlenka - přesvědčení nekvalitní, tak si vytvoří nekvalitní život.

Pokud tedy chce člověk být zdravý, ať již na těle či na duši, musí k situacím ve svém životě zaujmout ten správný postoj.

Tato poučka zní zdánlivě jednoduše, ale každý z nás zná, že dodržovat ji v životě není až tak jednoduché - jak by Kačenka řekla: je to nezvyklé :-). Právě proto jsme i-Studium koncipovaly tak, abychom Vám ještě napomohly se vyvarovat chyb v životě.

A jak bude vypadat námi vytvořený výkladový slovník tvrzení a rčení?

Připravily jsme pro vás názornou ukázku jednoho pojmu z tohoto slovníku, která vám umožní si udělat konkrétní obrázek o tom, jak to bude celé vypadat.

Ukázková lekce i-Studia

Do slovníku pravidelně každý měsíc přibude jeden nový, do hloubky rozebraný životní postoj.

První placený příspěvek i-Studia bude zveřejněn 6. listopadu 2006.

Podrobnosti o předplacení i-Studia