Rozdělení našeho webu do dvou úrovní

Určitě jste někdy zažili pocit, že jste se dostali k příliš odborným informacím, kterým jste vůbec nerozuměli. Nebyl to příjemný pocit, kdy jste mohli ucítit nejistotu, rozpor, neklid, chaos, paniku, komplex méněcennosti apod.

Takovýto pocit mohl každý zažít například ve svém dětství, když si vzal učebnici matematiky svého staršího sourozence, ve které se nacházely nesrozumitelné poučky a rovnice.

S podobnými pocity se může člověk setkat nejen při matematice, ale i v dalších situacích, když nezná a přeskočí základní informace v dané oblasti a najednou se ocitne obklopen odbornými informacemi.

Například, když člověk nikdy ani neviděl kalkulačku a posadí se před počítač, nebo když člověk nikdy neviděl telefon a vezme si mobil do ruky. Nebo když nikdy neřídil auto a najednou sedí v kokpitu letadla.

S takovýmito pocity by se mohl člověk setkat i v naší škole a také na stránkách našeho webu. Proto jsme se rozhodly, že umožníme přístup k pokročilejším informacím pouze těm, kteří nejdříve obdrží základní informace.

Z těchto důvodů jsme rozdělily náš web na dvě úrovně - pro pokročilé a pro začátečníky. Tím jsme rozdělily naše informace na základní úroveň, kde je zaručené, že dotyčného člověka tyto informace navedou pouze k zamyšlení, bez chaosu, paniky či nejistoty. Odbornější informace budeme dávat k disposici pouze těm, kteří jsou již znalí základních poznatků Avenny a kde tudíž nehrozí žádný chaos, panika či nejistota.

Například:

V základních informacích učíme lidi rozeznávat rozdíl mezi dobrým a Čistým úmyslem. Dokud člověk nerozezná a nepochopí Rozdíl mezi dobrým a Čistým úmyslem, tak nemůže pochopit informaci pro pokročilé, že člověk nemá dělat překvapení s dobrým úmyslem. Takovýto člověk nepochopí, proč překvapení dělaná s dobrým úmyslem jsou již předem odsouzená k neúspěchu.