Praktické semináře

Jako doplněk pravidelného studia v naší škole jsme pro Vás připravily tzv. praktické semináře.

Výuka těchto praktických seminářů je zaměřena na uplatnění teoretických vědomostí získaných v obou I. ročníkách v praxi, tedy v každodenním životě.

Studenti během studia I. ročníků v naší škole od nás dostali mnoho teoretických informací a mnoho návodů, jak řešit svoje rozličné problémy v každodenním životě.

Ti studenti, kteří chtějí zúročit toto svoje studium, se teď dostávají do fáze uvádění těchto teoretických znalostí do praxe.

Jsme si vědomy, že tato fáze je jedna z nejtěžších. Člověk mnohdy mění model svého chování, kdy odbourává své dlouhodobě zažité nesprávné zvyky či chybné způsoby uvažování.

Také proto mnoho našich studentů I. ročníků za námi během školního roku chodilo s prosbou o radu, jak teoretické znalosti v té konkrétní dané situaci uplatnit správně i v praxi.

A protože člověku v této fázi nejvíce pomáhají konkrétní návody demonstrované v praxi, rozhodly jsme se připravit tyto praktické semináře.

Témata praktických seminářů nebudeme dopředu vyhlašovat, protože téma jednotlivých seminářů budou určovat účastníci sami svými dotazy.

Jedinou podmínkou pro kladené dotazy je to, aby byly v souladu se zaměřením příslušného studijního okruhu.

Chceme také ještě zdůraznit, že během seminářů bude respektováno soukromí jednotlivých studentů.

Pokud se tedy někdo bude chtít dotázat na nějaký konkrétní problém či nemoc, ať již svojí, či někoho blízkého, měl by ve svém zájmu vyjadřovat způsobem "Znám jeden případ" apod. Toto totiž zaručí intimitu dotyčného člověka.

Praktické semináře Zdravého těla

Praktické semináře Zdravého těla budou zaměřeny především na:

• dohledávání a určování konkrétních psychických příčin nemocí ze života našich studentů či jejich blízkých
  • pojmenovaní konkrétních návodů vedoucí k uzdravení a jejich názorná ukázka uplatnění v životě

Praktické semináře studijního okruhu Zdraví těla mají napomoci našim studentům získat jistotu a praktické zkušenosti při dohledávání a odstraňování psychických příčin nemocí.

Praktické semináře Zdravé duše

Praktické semináře Zdravé duše budou zaměřeny především na:

• každodenní správnou orientaci v sobě samotném, na výstižné pojmenování svých pocitů a následnou práci s nimi
  • praktické ukázky správné mezilidské komunikací
  • uspořádání žebříčku životních hodnot a následné řízení jím v každodenním životě

Praktické semináře studijního okruhu Zdraví duše mají napomoci našim studentům naučit se správně pracovat se svými pocity. To umožňuje lépe ovládat svoje reakce a tím i správnou komunikaci se sebou samotným, ale i z druhými.

Vždyť právě nesprávná komunikace mezi lidmi způsobuje tolik zbytečných nedorozumění, kterými si lidé tolik ubližují…

Kdo se může praktických seminářů zúčastnit

Praktické semináře úzce navazují na informace předané v I. ročníkách pravidelného studia v naší škole. Proto jsou tyto semináře určeny pouze pro studenty, kteří řádně podle Závazných podmínek pravidelného studia na naší škole ukončili buď I. ročník Zdravého těla nebo I. ročník Zdravé duše.

Praktické semináře jsou tématicky uzpůsobeny příslušnému vybranému studijnímu okruhu. Z toho vyplývá, že

• ten, kdo ukončil I. ročník Zdravého těla, se může zúčastnit pouze praktických seminářů Zdravého těla
  • ten, kdo ukončil I. ročník Zdravé duše, se může zúčastnit pouze praktických seminářů Zdravé duše.

Praktické semináře na sebe nijak nenavazují, proto student nemusí absolvovat všechny. Je na výběru každého, kterého semináře příslušného studijního okruhu se bude chtít zúčastnit a kterého ne.

Poplatek za praktický seminář

Poplatek za praktický seminář činí 2.000 Kč.

V poplatku je zahrnuto drobné občerstvení.

Přihlášení na praktické semináře

Na praktické semináře je potřeba se přihlásit - odevzdat vyplněnou přihlášku - nejpozději 5 dnů před začátkem semináře.

Přihlášku na praktický seminář je možno si:

• vytisknout na našem webu
  • osobně vyzvednout ve Škole zdraví těla i duše.

Rozpis praktických seminářů - školní rok 2005/2006