Obsah Základního kurzu neobyčejného kreslení

Motto: "Učíme pouze to, co samy umíme..."

Další ukázky kreseb

Tento kurz je zaměřen zejména na kreslení portrétů z fotografie.

Na kurzu se kreslí jak z fotografie černobílé, tak i z barevné.

Každý účastník si po třech dnech trvání kurzu bude odnášet domů tři portréty, které jsou podobné obrazům malířů z Karlova mostu.

Kurz neobyčejného kreslení je založen na poznání techniky jak kreslit, a to především "obyčejnou" tužkou.

Díky této technice se člověk naučí využívat svoje schopnosti, o kterých si myslel, že je nemá a které proto doposud nepoužíval.

I když je to překvapující naučit se po třech dnech nakreslit portrét z fotografie, nejde o podvod. Jde o naučení se techniky, která umožní nakreslit i ten nejnáročnější portrét během takto krátké doby.

Nakreslit portrét, který je podobný portrétům z úvodu této stránky, na tomto kurzu zvládne opravdu každý. I ten, kdo tomu vůbec nevěří. I ten, kdo nikdy ve svém životě nekreslil.

Všichni účastníci na tomto kurzu poznají, že to, co člověk vidí kolem sebe, je vlastně nádherná hra stínů a různobarevných světel. A tuto dokonalou hru stínů a světel se naučí nejen vnímat, ale zároveň ztvárnit "obyčejnou" tužkou.

Čemu se účastníci na tomto kurzu naučí?

V první řadě se naučí "obyčejnou tužkou" kreslit portréty z černobílé i z barevné fotografie.

Naučí se také technikám stínování, kreslení negativů, vykreslování detailů atd.

Dále se naučí kreslit svoji ruku, různé předměty, rostliny apod.

Největším obohacením tohoto kurzu je nakreslení svého vlastního portrétu z barevné fotografie.

Na tomto kurzu se lidé také naučí více si důvěřovat, více věřit ve své skryté síly a schopnosti.

Naučí se zde závažnou skutečnost: vše prospěšné, o čem si myslí, že pro ně není dosažitelné, se může stát pro ně za dodržení určitých podmínek dosažitelné.

Čtyři hlavní cíle tohoto kurzu jsou:

1. Zbavit Strachu z kreslení.

2. Odbourat Předsudky o vlastní neschopnosti kreslit.

3. Ukázat, že každý má v sobě schopnosti krásně kreslit.

4. Naučit vidět věci kolem sebe takové, jaké doopravdy jsou.

Kurz je třídenní a jeho maximální kapacita je 30 účastníků.

Každý den je 45-ti minutová přestávka.

Na kurz je vhodné si s sebou přinést pohodlné oblečení a ochotu se učit.

Veškeré pomůcky jsou v ceně kurzu, a to včetně větší barevné fotografie pro kreslení vlastního portrétu, která bude pořízena pouze se souhlasem každého účastníka.

Tyto Základní kurzy neobyčejného kreslení se budou konat v přednáškovém sálu Školy zdraví těla i duše pod vedením Kataríny Kuňové a Hany Přádové.

Připravované kurzy neobyčejného kreslení