Avenna

Vyhledávání

Uživatel:
nepřihlášen
Přihlášení
Registrace

ŠKOLA ZDRAVÍ TĚLA I DUŠE
Sportovní 10
101 00 Praha 10

telefon: 271 726 969
mobil: 777 129 006

e-mail:
avenna@avenna.cz

bankovní účet: 475966001/5500
Raiffeisenbank
Aktuality > Neděle 19. květen 2024 <
15. prosinec - Pozastavení přednášek... [Novinky]
Aktuální článek - Pravá láska II. [Články]
Připravované akce - Přednášky

Filmový večer: Chyť mě, když to dokážeš

Takto hodnotí film recenze

Ukázka z filmu Základní dovednosti potřebné pro výkon svého povolání získal Frank W. Abagnale (Leonardo DiCaprio) od svého otce, který v tomto ohledu také nebyl žádný svatoušek.Frankova schopnost věrohodně blafovat se ale projevovala už na střední škole, kde se vydával za suplujícího učitele francouzštiny a nějaký čas takto učil svoje nic netušící spolužáky. Zkoušel je, dával jim domácí úkoly, plánoval třídní výlet... až museli jeho rodiče na kobereček do školy.

Neusnul však na vavřínech. Když se v jeho šestnácti letech rodiče rozváděli, byl postaven před neřešitelný úkol: s kterým z rodičů zůstane? Aby se tomuto rozhodnutí vyhnul, utekl z domova a dal se na dráhu profesionálního podvodníka. S nekrytými šeky vyrazil na cestu po Spojených státech a užíval si peněz, zatímco mu byl v patách agent FBI Carla Hauratthy (Tom Hanks)...

Ukázka z filmu Falšoval co se dalo, vydával se za koho chtěl, a tak mohl bez jakýchkoli zkušeností vykonávat náročná povolání, jako je pilot přední letecké společnosti, doktor na klinice nebo právník.Ukázka z filmu Tak začala hra na kočku a na myš, během které Frank připravil agentům FBI mnoho bezesných nocí. Tato hra nakonec vyústí v zajímavý vztah mezi Frankem a Carlem.Carel, jako agent FBI, chce Franka pochopitelně chytit, ale vlastně s ním částečně sympatizuje, částečně ho obdivuje a v zásadě by mu i rád nějak pomohl. Také si uvědomuje, že to vlastně není žádný nebezpečný zločinec, nicméně podvody, díky nimž si přišel na několik milionů dolarů, není možné přehlížet.

Takto doplňujeme film my

Každý člověk sní o tom, aby se měl dobře. Ne každý však má v sobě ujasněno, co to vůbec znamená mít se dobře. Většina lidí si představuje, že mít se dobře znamená mít hodně peněz a moci si dovolit cokoli bez hranic a omezení.

Ukázka z filmu Tento film, údajně napsaný podle skutečnosti, ukazuje, jaké poklesky je člověk ochoten udělat proto, aby se měl dobře - po materiální stránce.A hlavně ukazuje to, o čem mnoho lidí nepřemýšlí - co přichází po dosažení stavu materiálního "dobra". Ten, kdo dosáhne toho, že se má materiálně dobře, zjistí, že se vlastně dobře nemá, byť má materiální dostatek. Zjistí, že to u toho materiálního dobra to nekončí. Každý člověk na světe, který se má materiálně dobře, se setká s tím, že vzniká prázdnota, která se musí zaplnit jinak, než podvody, lhaním, okrádáním, bohatstvím...

Jak si s touto prázdnotou poradí hlavní hrdina?

Film je v českém znění.

Max. kapacita tohoto večera je 27 účastníků.

Přihlášení na tento večer je nutné předem, jinak nezaručujeme volnou kapacitu pro Vaši účast.

Rezervace je možná buď osobně při našich akcích nebo telefonicky na čísle 2 71 72 69 69.

Film je v českém znění.

Filmový večer se koná

v úterý dne 25. října 2005

od 18:00 do cca 21:00 hodin

ve Škole zdraví těla i duše,

Sportovní 10, Praha 10 - Vršovice.

Poplatek za komentář k filmu 145 Kč.

© 2005 Malének webdesign, HP-webdesign | grafika ART-PGN