Aktuality > Čtvrtek 18. duben 2024 <

Zásadní změny ohledně našeho webu

Tento náš web je koncipován tak, že je společný jak pro Školu zdraví těla i duše, tak i pro samotnou filozofii Avenna, což pro nové návštěvníky může být nepřehledné, až matoucí.

Proto jsme se rozhodly, že tento náš současný web rozdělíme na dva samostatné weby:

• Web Avenny - www.avenna.cz

Tento web bude samostatnou prezentací filozofie Avenny a bude koncipován tak, aby každému přehlednou formou komplexně sdělil, co to vlastně Avenna je.

Bude to jakýsi "live-web", což znamená, že budeme do něj pravidelně, min. dvakrát týdně, psát články, ve kterých se již daleko více budeme zaobírat oblastí zdraví a nemocí, mezilidských vztahů a různými zákonnitostmi v životě. Budeme reagovat i na současné dění v naší republice i ve světě a chystáme ještě další novinky.

Vzhledem k většímu objemu času, který chceme článkům pro tento web věnovat, jsme se rozhodly, že přístup k některým článkům zpoplatníme za měsíční příspěvek 100 Kč. Přesná pravidla této předplacené sekce zveřejníme na novém webu.

Chystaný web Avenny bude úplně nový web se zcela novým designem, uspořádáním i obsahem. Pouze do něj budou přesunuty některé články, které najdete na tomto původním webu.

• Web Školy zdraví těla i duše - www.skola-zdravi.cz

Tento web bude obsahovat pouze informace týkající se Školy zdraví těla i duše. Budou zde informace o zázemí školy, o akcích v ní pořádaných, informace o studiu apod.

Design webu bude stejný jako je teď, akorát dojde k postupným úpravám jeho obsahu.

Tyto změny mají napomoci všem se rychleji zorientovat v tom, co je to Avenna a že Škola zdraví není Avenna, ale škola ve které se Avenna vyučuje apod.

Zároveň také chceme, abychom Avennu ještě více přiblížily všem, kdo se o ni zajímá

Nový web Avenny bude poměrně rozsáhlý, takže nám jeho tvorba zabere nějaký čas a neznáme ještě přesně, kdy se nám ho podaří spustit.

Pro ty, které to bude zajímat, jsem se rozhodly na této stránce zveřejňovat informace o tom, jak práce na novém webu postupují. V následující tabulce uvádíme vyjmenované všechny pracovní fáze, které jsou potřebné pro spuštění webu a které jsou již hotové.

Postup prací na novém webu Avenny

1. přípravné práce

Než se do samotné práce na webu pustíme, musíme si nejdříve ucelit jasné představy o obsahu celého webu a o jeho uspořádání. Tím budeme předcházet event. pozdějšímu zbytečnému předělávání.

2. grafický návrh

Navržení a nakreslení obrázku toho, jak bude web vypadat

3. nakódování šablon webu

Zjednodušeně řečeno: obrázek s grafickým návrhem webu se musí rozřezat na jednotlivé malé části a ty se pak jako puzzle naprogramováním poskládají dohromady tak, že vytvoří na obrazovce obrázek webu. Takto se vytvoří jakési šablony pro vzhled každé stránky webu.

4. napojení na redakční systém

Redakční systém je jakýsi program, který zjednoduše správu celého webu. Usnadňuje vkládání textů, obrázků apod.

5. naprogramování potřebných aplikací

Pro web musí být naprogramovány aplikace pro obchůdek, pro předplacenou část webu apod.

6. vložení obsahu do stránek

V této fázi budeme psát a upravovat všechny texty, které budou nutné pro naplnění webu před jeho spuštěním.

realizováno

7. testování webu před jeho oficiálním spuštěním

V této poslední fázi otestujeme web, zda běží tak, jak má a pak už ho zbývá jen oficiálně spustit.

realizováno