Avenna

Vyhledávání

Uživatel:
nepřihlášen
Přihlášení
Registrace

ŠKOLA ZDRAVÍ TĚLA I DUŠE
Sportovní 10
101 00 Praha 10

telefon: 271 726 969
mobil: 777 129 006

e-mail:
avenna@avenna.cz

bankovní účet: 475966001/5500
Raiffeisenbank
Aktuality > Úterý 31. březen 2020 <
15. prosinec - Pozastavení přednášek... [Novinky]
Aktuální článek - Pravá láska II. [Články]
Připravované akce - Přednášky

Summit v Johanesburgu - další projev bezcitnosti lidí  I.

Článek pro začátečníky

Po deseti letech se opět koná Summit Země, kdy se do Johanesburgu sjeli představitelé více než stovky států a více než 40.000 delegátů.

Pro všechny tyto hlavní účastníky Summitu, kteří jednají mimo jiné i o hladomoru, bylo zakoupeno zhruba 2.000 kg steaků, přibližně 500 kg lososů, několik desítek tun krevet, humrů a dalších výběrových jídel, za které daňoví poplatníci zaplatí přibližně 750.000 dolarů.

Tyto údaje jsou pouze přibližné, protože ani kuchaři neřekli o těchto údajích pravdu. Tato čísla uvádím pro ilustraci, aby si člověk utvořil obrázek o jídelním lístku hlavních účastníků.

Důležité a podstatné je, že tato výběrová jídla tam opravdu jedí. Jaká to bezcitnost těchto lidí!

Další bezcitnost tví i v další pravdě. Na tomto Summitu se jedná i o ochraně lesů před jejich kácením. Přesto v okolí, kde jsou delegáti ubytováni a kde jednají, se muselo vykácet mnoho vzrostlých stromů, aby se účastníci Summitu mohli pohodlně ve svých limuzínách dostávat na místo určení a aby byla i lépe zabezpečena jejich bezpečnost.

Ze vzdálenějšího okolí místa jednání museli být násilně odstěhování bezdomovci, protože k této honosné delegaci se jejich přítomnost nehodí. Také místo jednání bylo záměrně vybráno tak, aby od centra Johanesburgu bylo dostatečně vzdálené, protože centrum města patří mafii a překupníkům drog a není tam bezpečno.

Nikdo z účastníků Summitu neměl nikdy pravý hlad, ani z něj nafouklé bříško a ani určitě na vlastní kůži neprožil to, o čem jednají. Celé toto setkání a jednání je výsměchem a už vůbec správně a spravedlivě neřeší stav Země.

Za deset let, odkdy byl poslední Summit Země v Rio de Janeiru, se ve světě nic, opravdu nic nezměnilo k spravedlivějšímu způsobu žití. Ba naopak je zaznamenáván posun stavu Země k horšímu, páchají se větší nespravedlivosti, nepravosti, podvody, roste násilí, hlad i nemoci. Bohatší jsou bohatšími, chudí jsou ještě chudšími. Kdyby všichni lidé, či zástupci lidí na této Planetě opravdu chtěli řešit tyto otázky, určitě by je vyřešili.

Ovšem i nesprávný zájem či nezájem téměř všech lidí na této Planetě je dalším důkazem bezcitnosti lidí.

Je nesmírně smutné, že lidé na této Planetě ani v dnešní moderní době nedokázali procitnout a konečně vyřešit problémy Země i lidí na ní žijících. Je hrozné, že účastníci Summitu dokáží jíst tak drahá jídla a ještě si namlouvají, že jim chutná, když o několik desítek kilometrů dál vládne hlad a chudoba. Jak může sytý radit hladovému a řešit jeho hlad, když sám nezná co je opravdový hlad? Kdyby tyto všechny honosné účastníky Summitu na několik měsíců zavezli do chatrčí nejchudších lidí, a kdyby měli jíst to, co jedí tito lidé, kdyby měli pít vodu ze znečištěných řek stejně tak, jak ji tito lidé pijí, určitě by daleko lépe a rychleji vymysleli spravedlivé a správné řešení. Protože by cítili, co je hlad, špína, chudoba. Jak mohou tito lidé jednat, když to sami nezažili? Ten, kdo nezažil, nebo jednoduše necítí ani se neumí vcítit do toho, co je hlad a chudoba, není povolaný na to, aby o těchto věcech jednal.

Tito lidé budou jenom podávat prohlášení, která nic neřeší, která jsou vzdálená od pravého řešení problémů hladu a chudoby. Sytý a bohatý nevěří hladovému a chudému, ani nemá tu opravdovou potřebu řešit problém hladu a chudoby. Proto je zbytečné, aby se takovéto nic neřešící Summity pořádaly. Nic neřeší a stojí spoustu peněz.

Toto, co se děje na této Planetě, je výsledkem bezcitnosti lidí. Jenom bezcitný člověk dokáže to, co dokázali účastníci Summitu, který má navenek hezké a šlechetné myšlenky údajné pomoci, ale pravda je někde jinde. Kdo z těch představitelů opravdu pomůže chudým a hladovým lidem? Kdyby opravdu pomáhali, za deset let by se jim přece povedlo hlad vyřešit.

Ti z delegací, co jsou na tomto Summitu jako zástupci velkých firem a mimovládních organizací, si přijeli jenom upevnit svoje postavení navázáním oboustranně výhodných a obohacujících obchodů. Tito lidé tento Summit pojali jako možnost dalšího zvyšování svého kapitálu.

Kdyby se měl někdo možnost podívat do svědomí všech účastníků tohoto Summitu, u nikoho by nenašel naprosto čistý, nezištný, upřímný a spravedlivý úmysl vyřešit stav naší Země. Je to strašné, že se až toto děje.

I tento Summit je jenom důkazem toho, jak je celá planeta Země v rukou lidí, kteří jsou ve vysokém stádiu bezcitnosti.

Bezcitnosti, která je zhoubou všech lidí.

Bezcitnosti, která je jenom a pouze výsledkem nesprávného zacházení se svojí svobodnou vůlí.

Všichni tito lidé, kteří mohli napomoci Zemi, aby se Země vyléčila z důsledků bezcitného zacházení, nevyužili tyto své kompetence. Ani po tomto Summitu se stav Země nezlepší. Vydají se naprosto prázdná a nic neřešící prohlášení, která budou veřejnost uvádět v omyl ohledně pravého stavu Planety, nebo prohlášení, která nikoho neosloví ani nepomohou.

Lidé této Planety budou i po tomto Summitu nadále velmocemi i pomocí médií manipulováni a uváděni v omyl. Nikdo z běžných lidí se nedozví čistou pravdu o stavu Země.

Nikdo se nedozví čistou pravdu o tom, kolik by měl ten, kdo vlastní auto, vysadit stromků, aby vynahradil Zemi to, že jí ničí ovzduší.

Nikdo se nedozví čistou pravdu o tom, jakou má jeho země, ve které dotyčný člověk žije, schopnost obnovy toho, co se přičiněním lidí v té dané zemi zdevastuje či zničí.

Nikdo se nedozví pravdu o tom, kam jsou investovány všechny peníze, které občan dává na různé fondy, které by měly pomáhat jakkoli postiženým spolubydlícím na této Planetě.

Nikdo se nedozví pravdu o tom, kam putují peníze na záchranu Země, kolik lidí se z těchto peněz soukromě obohatilo, atd.

Je dobré se podívat třeba na dopravní prostředky či nemovitosti lidí, kteří se zabývají ochranou životního prostředí, či pomocí postiženým lidem. Lidé jsou záměrně udržováni v pozicích neinformovanosti, aby pro ně bylo nedůležité to, co se jich přímo netýká. Nikdo zde na této Planetě vlastně nezná přesný stav Země a i stav lidí, kteří se zde nachází. Když lidé nemají úplně jasno kolem sebe, když nemohou kvůli zamlžování skutečností, kvůli nedostatku osvětlení pravd, nedostatku dostatečných vysvětleních o určitých souvislostech znát pravou podstatu věcí a vidět věci v pravém světle, znamená to, že se nacházejí v temnu.

Protože nevidí věci v pravém světle, nemají vy-světlené vše, co je kolem nich. Chybí jim světlo - pravda. Tam, kde chybí světlo - pravda, tak tam je temno, tma, černo. A tato doba je temná. Protože v ní chybí pravda, ať se to týká jakékoli oblasti života lidí.

Je hrozná tato doba temna, kdy lidé nemají jasno v tom, co se kolem nich děje. Je hrozná tato doba temna, kdy lidé nevidí v pravém světle ani to, co se děje v nich samotných. Je hrozná tato doba temna, kdy ani novináři neinformují veřejnost tak, jak je to dáno jejich pracovním posláním. Novináři a média vůbec mají lidi naprosto dostatečně, srozumitelně, objektivně a naprosto pravdivě informovat o všem, co se dozví. Posvátnost médií tkví právě v pravdě, kterou měli a mají novináři šířit. Kolik novinářů se zpronevěřilo pravdě? Kolik existuje zpráv a informací ve všech novinách či v jakýchkoli zpravodajstvích, které by byli stoprocentně pravdivé?

Pravdivých a objektivních zpráv podávaných mediálním prostředky je minimálně. Je žalostné procento těch, kteří píší v dnešní době čistou pravdu. Bylo by zajímavé, kdyby novináři měli sami nad každý svůj článek pravdivě, zodpovědně a spravedlivě napsat procento pravdy obsažené v jejich článku. Třeba toto zamyšlení by mělo napsáno, že je v něm 100 procent pravdy.

Kolik pravdy je obsaženo v reportážích o slavných lidech, o Summitu, o Afganistánu, o jednání parlamentu, o životopisech různých lidí, o stavu Země, ve zprávách ze světa, z domova, ze záplav nebo o jakýchkoli zprávách a informacích?

Minimálně a to je právě to, co je děsivé...

Následující část článku...

Katka Kuňová

3. září 2002

© 2005 Malének webdesign, HP-webdesign | grafika ART-PGN