Avenna

Vyhledávání

Uživatel:
nepřihlášen
Přihlášení
Registrace

ŠKOLA ZDRAVÍ TĚLA I DUŠE
Sportovní 10
101 00 Praha 10

telefon: 271 726 969
mobil: 777 129 006

e-mail:
avenna@avenna.cz

bankovní účet: 475966001/5500
Raiffeisenbank
Aktuality > Neděle 16. červen 2024 <
15. prosinec - Pozastavení přednášek... [Novinky]
Aktuální článek - Pravá láska II. [Články]
Připravované akce - Přednášky

Archiv novinek - rok 2007

21. prosinec 2007

13. prosinec 2007

30. listopad 2007

26. říjen 2007

 • Červnová lekce placeného i-Studia o tvrzení "skutečně šťastný je ten, kdo připadá šťastný sobě, ne jiným - pokračování"

 • Připravovaná závěrečná tečka i-Studia

  Připravuji závěrečnou krátkou lekci témata "Šťastný je ten, kdo připadá šťastným sobě a ne ostatním", která bude dárkem.
  Dostanou ji k dispozici všichni studenti, kteří mají zaplacené lekce týkající se tohoto témata. Zároveň bude zveřejněn i test, který bude jednotný pro lekce.
  Pokud nebudou komplikace, mělo by to být do konce listopadu.

  Děkuji všem trpělivým za trpělivost, vážím si jí - proto ten dárek.
  Katka Kuňová

15. říjen 2007

 • Stojím před pro mne hodně nepříjemným úkolem: opět oznámit posunutí termínu odevzdání poslední lekce i-Studia.

  Je mi to hodně nepříjemné, že jsem opět v pozici, která vypadá, že jsem nespolehlivá.
  Posunutí termínu odevzdání je však z důvodů, které nebyly zaviněny mnou. Z důvodu komplikací jiných prací na Avenně jsem totiž nemohla dopracovat poslední lekci i-Studia.

  Dnes jsem stála před rozhodnutím, zda odevzdat nedokonalou lekci, ze které nemám pocit, že odpovídá dokonalé a celistvé informaci, nebo zda to raději posunout a odevzdat to až v okamžiku, kdy budu mít čas lekci dokončit tak, aby byla ucelená a abych si stála za každým slovem. To obnáší věnovat tomu čas, který opět musím nabrat v mém beztak zaplněném časovém harmonogramu. Konkrétně řečeno: čas, který si mohu vyšetřit budu moci vzít až z programu příštího týdne (tři odpoledne až do noci) - přes den to není možné z důvodu projektu, prací na Avenně, konzultací, které jsou mým živobytím a umožňují placení poplatků.

  Tudíž toto rozhodnutí obnáší odevzdání této lekce až ve středu příštího týdne.
  Hanka Přádová to pak ještě bude zpracovávat do počítačového jazyka.
  Tudíž, lekce bude zveřejněna v pátek příštího týdne - 26. října 2007.

  Rozhodla jsem se tedy: raději posunu termín, abych odevzdala dílo, které je hotové, dokonalé, celistvé.
  Uvědomuji si, že to obnáší ještě použít vaši trpělivost. Pokud by se někdo z vás rozhodl ukončit a už nepoužít trpělivost, samozřejmě vrátíme peníze. Pochopím to - je to nepříjemné čekat a věřte mi, že mne samotné to je nepříjemné také - způsobovat čekání, i když to není způsobené mou nespolehlivostí.
  Udělám pro to vše, aby to čekání skutečně stálo za to.

  Tímto se Vám všem omlouvám a všem, kteří to chápete a počkáte, upřímně děkuji.
  Katka Kuňová

 • Nová připravovaná přednáška "Jak se zbavit strachu, že když se budu chovat pouze tak, jak je správné, nebudu sám sebou" konající se 12. prosince 2007
 • Nová připravovaná přednáška "Jak se zbavit strachu, že ztrácím paměť" konající se 14. listopadu 2007

27. září 2007

15. září 2007

11. září 2007

 • Nová připravovaná přednáška "Jak se zbavit strachu z nesnází" konající se 17. října 2007

 • Zpoždění lekcí i-Studia

  Uvědomuji si, že se dodání lekcí i-Studia hodně prodloužilo. Mne osobně to, že poslední lekce ještě nebyly zvěřejněny, skutečně moc mrzí.

  To, že jsem neměla tolik času na tyto lekce, je z důvodu akutní potřeby se věnovat projektu Centra Maják-Ptyč.
  Na vysvětlení dodávám, že stranou šla i moje domácnost, kdy od dubna je můj byt neobyvatelný. Projekt byl, je a bude prvořadý. A aktivity v Košicích a moje konzultace jsou zanedbatelným zlomkem objemu času, který si vyžádal a žádá již zmiňovaný projekt.

  I přes toto vytížení jsem částečně na lekcích pracovala. A do konce tohoto týdne bude zveřejněna dubnová lekce, kde se dozvíte o ceně (deseti pocitech), kterou platí bohatí za své bohatství, o strachu být šťastnýmm, o pocitech výkonů a vítězství, coby náhražky za pocit být šťastným apod. Další lekce bude 27. 9. a 15. 10. bude zveřejněna závěrečná lekce i-Studia.

  Všem studentům se omlouvám za opožděné dodání těchto lekcí.

  Právě z důvodu dluhu jsem v červnu uspořádala bezplatný víkendový seminář, který měl být jakýmsi druhem vynahrazení tohoto čekání. Věřím, že obsah lekcí spolu s tímto dvoudenním seminářem vyváží to pětiměsíční čekání a že po dodání všech lekcí bude každý spokojený a bude cítit, že stálo za to si počkat.
  V případě, že pro kohokoli bude toto čekání nepřijatelné, jsme připravené vrátit peníze i s adekvátními úroky.

  Ještě jednou se omlouvám všem a všem chápajícím děkuji za pochopení.
  Katka Kuňová

19. srpen 2007

4. srpen 2007

16. červenec 2007

22. červen 2007

13. červen 2007

1. červen 2007

 • Ukončení i-Studia

  Po dodání zbývajících lekcí i-Studia, tedy lekcí za duben, květen a červen, a po bezplatném víkendovém semináři, končí tato forma vzdělávání v podobě i-Studia.

  Nabízíme však těm, kdo mají o to zájem, novou podobou vzdělávání na samostatném webu Avenny..
  Na tomto webu budeme několikrát za měsíc uveřejňovat články, které budou přinášet další konkrétní návody Avenny, díky kterým se můžete vzdělávat dál.

  Děkujeme vám za přízeň dosavadní přízeň.
  Katka Kuňová a Hanka Přádová

 • Moc mne mrzí, že opět jsem nucena odložit termín zveřejnění lekcí i-Studia.
  Udělám však vše, abych dodala zbývající lekce nejpozději do konce příštího měsíce.


  Moc se omlouvám za prodloužení čekací a dodací doby, ale není to zapříčiněné mnou. Můj byt je totiž nadále naprosto v neobyvatelném stavu a již přes měsíc žiji v provizoriu, kde nemám vhodné podmínky pro psaní takových informací, jako jsou lekce i-Studia.

  Všem trpělivým studentům děkuji a zdůrazňuji, že dostanete plnohodnotné informace, nebudete o nic ukráceni, jenom tyto informace dostanete pravděpodobně najednou, jakmile budu mít dostatečné podmínky pro psaní.

  Katka Kuňová

15. květen 2007

 • Velice nerada musím oznámit, že i přes moje úsilí, mám nadále naprosto nepouživatelný byt a vzhledem k tomu, že jsem neměla dostatečně a nerušené podmínky pro psaní textu jako je i-Studium, jsem nucena poposunout termín další lekce začátku příštího měsíce. To znamená, že začátkem příštího měsíce budou zveřejněné lekce i-studia za duben a za květen.

  Omlouvám se všem studentům.

  Kdyby už někdo ze studentů neměl potřebu čekat, stačí nás kontaktovat a samozřejmě mu vrátíme poplatek za tyto lekce i-Studia.
  Hodně mne situace, která vznikla před více než dvěmi týdny díky nesolidnosti, neuznanlivosti a nespolehlivosti zainteresovaných lidí, mrzí. Kdyby tato situace závisela jenom na mně, nikdy by k této situaci, kterou nyní nemohu ovlivnit já, nedošlo.

  Katka Kuňová

11. květen 2007

 • Dnes byl rozdělen původní web Avenny na dva samostatné weby


  Původní web Avenny byl koncipován tak, že byl společný jak pro samotnou filozofii Avenna, tak i pro Školu zdraví těla i duše, ve které se Avenna vyučuje, což pro mnohé, především nové návštěvníky mohlo být nepřehledné, až matoucí. Toto rozdělení má tedy napomoci se rychleji zorientovat v tom, co je to Avenna a že Škola zdraví těla i duše není Avenna, ale škola ve které se Avenna vyučuje apod.

  Původní web Avenny byl rozdělen na dva samostatné weby:

  web Avenny - www.avenna.cz
  Tento web je samostatnou prezentací Avenny a je sestaven tak, aby Avennu ještě více přiblížil všem, kteří se o ni zajímají.

  web Školy zdraví těla i duše - tento web
  Web Školy zdraví těla i duše obsahuje pouze informace týkající se této školy - obsahuje informace o zázemí školy, program pořádaných akcí, informace o studiu apod.

  Doufáme, že tyto změny budou pro vás přínosem.
  Hanka a Katka

 • Jeden z příznivců Avenny se rozhodl pro ostatní studenty i s rodinnými příslušníky zorganizovat vodáckou výpravu po řece Berounce, která se bude konat od 12. do 15. července 2007.
 • Měsíční kalendář akcí - červen 2007

4. květen 2007

 • Jedna ze studentek naší školy připravuje pro ostatní studenty naší školy a jejich rodinné příslušníky společnou návštěvu divadelního představení "Svět Toltéků", které se koná ve čtrvtek 7. června 2007
 • Jeden ze studentů naší školy se rozhodl pro ostatní studenty i s rodinnými příslušníky zorganizovat na příští zimu silvestrovský pobyt na horách

27. duben 2007

 • Všem studentům se touto cestou omlouvám za opoždění dubnové lekce i-Studia.

  Zpoždění lekce je z důvodu komplikací spojených s rekonstrukcí mého bytu, kdy se rekonstrukce neplánovaně
  realizuje právě v tomto termínu, který jsem měla vyhrazený pro psaní i-studia.
  Pro psaní této lekce, které trvá více než dvacet hodin čistého času intenzivního psaní, mi v současné době
  chybí zázemí. Nyní mám neobývatelný byt plný polystyrenu, prachu a bude potřeba několik dnů k tomu, abychom
  dali vše do pořádku.

  Dubnová lekce i-Studia bude zveřejněna 15. května 2007.

  Všem studentům za případné pochopení děkuji.
  Katka Kuňová
 • Nabídka bezplatného víkendového kurzu pro studenty i-Studia


  Tato nabídka je určena všem dosavadním studentům, kteří se účastnili i-Studia a absolvovali do dnešního dne čtyři a více libovolných studijních lekcí.

  Všichni tito studenti i-Studia jsou zváni na bezplatný víkendový kurz v rámci i-Studia. Tuto nabídku činím proto, abych bych dala všem zvědavým studentům prostor pro zodpovězení nejasností, které vyvstali během i-Studia, jako interaktivní doplněk ke studiu a taktéž doplnila určité poznatky a informace ke studiu. Je to pro dovyladění informací studia.

  Datum kurzu: sobota a neděle 16. a 17. června 2007
  Délka kurzu: od 8:00 do cca 16:30 hodin po oba dva dny
  Cena: zdarma
  S sebou: otázky, psací potřeby • Jedna ze studentek naší školy připravila pro ostatní studenty naší školy a jejich rodinné příslušníky prvomájový výlet k Sázavě.

24. duben 2007

17. duben 2007

10. duben 2007

3. duben 2007

 • Od dubna 2007 bude vést přednášky pouze Katka Kuňová


  Jak jste již měli možnost se dočíst na našem webu, tak v současné době připravujeme nový web, který, jak už jsme dřívě zmiňovaly, bude jakýsi "live-webem" - to znamená, že budeme do něj pravidelně, min. dvakrát týdně, psát články, ve kterých se již daleko více budeme zaobírat oblastí zdraví a nemocí, mezilidských vztahů a různými zákonnitostmi v životě. Budeme také reagovat i na současné dění v naší republice i ve světě a chystáme ještě další novinky.

  Tomuto webu se bude věnovat především Hanka Přádová.
  Takovýto web bude ovšem vyžadovat více času než doposud a vzhledem k tomu, že se ještě navíc z velké části věnujeme určitému projektu, jehož podrobnosti zveřejníme během několika týdnů, tak časová kapacity Hanky Přádová je již zcela naplněna.
  Proto jsme po dlouhé úvaze došly k rozhodnutí, že přednášky povede pouze Katka Kuňová.

29. březen 2007

20. březen 2007

 • Jedna ze studentek naší školy připravuje pro ostatní studenty naší školy a jejich rodinné příslušníky společnou návštěvu divadelního představení "Škola Malého stromu" (představení je vhodné i pro děti od pěti let), které se koná v neděli 15. dubna 2007
 • Měsíční kalendář akcí - duben 2007

12. březen 2007

 • Nová připravovaná přednáška "Jak se zbavit strachu, že vnitřní hlas (intuice) je jenom výplod fantazie" konající se 16. května 2007
 • Nová připravovaná přednáška "Jak se zbavit strachu říci svůj názor" konající se 18. dubna 2007

 • Oprava kanalizace, na kterou je napojena naše škola, měla být ukončena v pátek 10. března.
  Bohužel došlo k technickým problémům, které tuto opravu prodloužily.

  I přesto tento fakt dnes uveřejňujeme termíny konání příštích přednášek.
  Při určování těchto termínů jsme zohlednily prodloužení opravy kanalizace a první příští přednášku jsme raději poposunuly až na duben.

6. březen 2007

 • Oprava kanalizace, na kterou je napojena naše škola, probíhá podle slov člověka, který tuto opravu provádí, dle plánu a jestliže nenastanou žádné komplikace, tak oprava by do konce tohoto týdne měla být hotova.
  Pokud to tedy dobře dopadne a oprava bude hotova v avizovaném termínu, tak v příští aktualizaci zveřejníme termíny uskutečnění dalších přednášek.

23. únor 2007

 • Dnes konečně výkopovými pracemi začala oprava havárie kanalizace, na kterou je napojena naše škola.
  Dle slov firmy, která opravu bude realizovat, bude celá oprava trvat přibližně 14 dnů (záleží prý i na počasí a na event. dalších komplikacích).

  O dalším vývoji situace okolo poruchy kanalizace vás budeme i nadále informovat.
  Hanka a Katka

 • Únorová lekce placeného i-Studia o tvrzení "skutečně šťastný je ten, kdo připadá šťastný sobě, ne jiným"

13. únor 2007

 • Z důvodu vysokého pracovního nasazení jsme nestihly udělat dnešní aktualizaci a budeme ji muset posunout na pátek 23. února 2006.

  Ze stejného důvodu budeme muset bohužel přesunout i zveřejnění únorové lekce i-Studia, které proběhne také v pátek 23. února 2006.

  To, čemu věnujeme v současné době většinu našeho intenzivního časového nasazení, uveřejníme v nejbližších týdnech.
  Za případné pochopení vám děkujeme.

6. únor 2007

 • Novinky ohledně stavu odstranění havárie kanalizace

  Uběhlo již čtrnáct dnů, co jsme vás naposledy informovaly o stavu opravy kanalizace, na níž je napojena naše škola.
  Bohužel musíme konstatovat, že za těchto čtrnáct dnů se nestalo nic zásadního, co by celou situaci nějak poposunulo ke zdárnému konci.

  Problém mj. tkví i v tom, že kanalizace, na níž je škola napojena, a ani dvůr před školou, který se pravděpodobně bude muset při opravě rozkopat, nepatří nám, ale vlastníkem je sdružení nájemníků protějšího domu.
  Vzhledem k tomuto faktu, my nemáme oprávnění cokoli se dvorem či kanalizací dělat, ale musíme k tomu přimět toto sdružení nájemníků, které ovšem neoplývá příliš penězi a zatím se k opravě moc nemá. Kanalizace je totiž přiucpaná až za napojením stoupačky z jejich domu, takže oni žádné problémy s kanalizací nemají a o to víc se jim do opravy nechce. A to, že problém s kanalizací byl způsoben jejich zapříčiněním, které jsme popisovaly minule, nechtějí prozatím uznat, a to i přes důkazní materiál, který máme k dispozici.

  My jsme zatím učinily všechny možné kroky tomu, abychom je dohodou k této opravě přiměly - dokonce jsme jim nabídly i značnou finanční spoluúčast na celé opravě, ovšem ani to je zatím příliš k nějaké větší aktivitě v celé záležitosti nepřimělo.
  Naši finančí nabídku jsme omezily časově. Jakmile námi udaná lhůta proběhne bez opravy, tak naše ochota ohledně financí, ale i celou situaci řešit po dobrém vyprchá a my budeme muset přikročit k ráznějším krokům, kdy celá situace může bohužel skončit až u soudu.

  Jakmile budeme znát něco nového, určitě vám dáme vědět.
  Hanka a Katka

30. leden 2007

23. leden 2007

 • Přislíbily jsme vám, že vás budeme informovat o stavu havárie kanalizace, která způsobila omezení provozu školy.
  Situace se má zatím tak, že byla určena příčina závady. Závada je způsobená přiucpáním kanalizace jednak pískem z fasády protějšího domu, která je v havarijním stavu a opadává a veškerý opadaný materiál (lze ho počítat na kila) se dostává do kanalizace, a jednak střešními taškami a jiným stavebním materiálem (dráty, polystyrén apod.), který při předloňské stavbě půdní nástavby v protějším domu nesvědomití stavebníci spláchly do okapu. Kombinace střešních tašek a jiného stavebního materiálu s pískem vytvořila na různých místech kanalizace překážky, které brání odtékání splašků.
  Důkazní materiál, který určuje závadu, byl předán sousednímu činžovnímu domu, který by měl nastalou situaci řešit a nechat přiucpanou kanalizaci vyčistit. Vyčištění kanalizace si však bude vyžadovat i výkopové práce na dvoře před naší školou, takže se jedná o trochu větší zásah. Činžovní dům zatím přislíbil, že celou situaci prověří a v brzkém čase zajistí firmu, která by vyčištění kanalizace měla udělat.

  Všimly jsme si, že u některých lidí vznikla nejasnost, proč jsme pozastavily přednášky a konzultace běží dál, zda to není ze zištného důvodu, protože konzultace nám přinášejí větší příjmy než přednáška. Chceme vás ubezpečit, že tomu tak není. Jak jsme již zmiňovaly, tak kanalizace je přiucpaná, takže malé množství splašků jí proteče bez problémů. Ovšem přednáška s sebou přináší velký a nárazový objem splašků, který zmenšený vnitřní volný profil kanalizace není schopen pobrat, takže by se kanalizace ucpala. Tolik na vysvětlenou, proč konzultace mohou běžet dál.

  Jakmile budeme znát další podrobnosti, dáme vám zase touto cestou vědět.

 • Nová anketa "Pokud jste v dětství sledovali televizní kreslené příběhy 'Jen počkej zajíci', tak komu jste fandili"

15. leden 2007

11. leden 2007

 • Dnes měla být zveřejněna lednová lekce i-Studia.
  Bohužel díky technickým problémům s notebookem jsme přišly o část textů této lekce, takže je budeme muset znovu napsat - asi je máme ještě vylepšit :-) a tak tuto lekci budeme moci zveřejnit až v pondělí 15. ledna 2007.

  Omlouváme se za opoždění této lekce i-Studia.
  Za případné pochopení Vám děkujeme
  Katka a Hanka

 • Jedna ze studentek naší školy připravuje pro ostatní studenty naší školy a jejich rodinné příslušníky společnou návštěvu divadelního představení "Čtyři dohody jak je vidí toltécký šaman", které se koná v sobotu 10. března 2007

6. leden 2007

 • Bylo opět obnoveno společné plavání pro studenty naší školy, které se bude konat každou neděli od 19. hodin.
  Bližší podorobnosti najdete v kapitole Mimoškolní akce - Plavání.

© 2005 Malének webdesign, HP-webdesign | grafika ART-PGN